חגיגות עשור לקבוצת המשחק שלי (ספר מחזור – Besters Bests)

השבוע חגגנו עשור לקבוצת המשחק שלנו המכונה “הבסטרים” או “Besters Best” על שם בסטר אברסקיל (מהאברסקילים של מגנימר). נכון, אני הצטרפתי לקבוצה כמה סשנים אחרי ששאר החבר’ה כבר התחילו לשחק (בתור “שחקן אורח לכמה סשנים”) והשאר כמו שאומרים, היסטוריה.

חגגנו בקייטנת משחקי תפקידים. אם אתם לא יודעים מה זה אומר אתם יכולים לקרוא פה, או לראות את תיעוד המשחק בשרשור פייסבוק הזה. אבל בקצרה, מדובר בסוף שבוע בצימר, כל הקבוצה, עם אוכל טוב, חברותה, והמון זמן משחק. לא ידעתי כל כך איך לציין את המאורע. ברוב הקמפיינים הארוכים שהייתי בהם הייתי המנחה, אז תמיד חגגתי אירועים באמצעות סשנים מיוחדים. אבל פה אני אשחקן. אז מה אפשר לעשות?

התשובה היתה (כמו תמיד) לשאול את מאיה. היא העלתה את הרעיון המהמם של לעשות ספר מחזור (Yearbook) עם כל הדמויות ששיחקנו בכל הקמפיינים בעשור האחרון. אבל איך עושים דבר כזה? ובכן, ככה:

תמונות – למזלי, אורי איילון המוכשר להדהים צייר לנו דיוקנאות לכל הדמויות לאורך השנים. אז היו לי תמונות.

טקסט – ישבתי שעתיים וכתבתי תיאור לכל אחת מהדמויות ששיחקנו. בשביל שתהיה חריזה נורמלית אז השתמשתי ב-chatGPT בשביל להפוך את כל התיאורים לחמשירים בסגנון של ספר מחזור.

עיצוב – אני מכיר את Canva לא רע. למרות שעיצוב גרפי זה רחוק מהמומחיות שלי. התחברתי למערכת וחיפשתי template קיים של Yearbook, היו כמה בתשלום וכמה חינמים, עברתי על כולם ובחרתי אחד שנראה לי טוב. להתבסס על טמפלייט קיים זו אחת מהדרכים להתגבר על חוסר ידע בעיצוב.

מוסכמויות הז’אנר – כמו בכל יצירה מבוססת ז’אנר, אתם חייבים להכיר ולהבין את הז’אנר, את המוסכמויות שלו, ואת המשמעויות שלו. לעיתים מאוד קרובות זו הסיבה לאדפטציות גרועות (ממליץ על הסרטון הזה בנושא). שוב, למזלי, מאיה עזרה לי עם כמה המלצות והצעות שגרמו להכל להרגיש הרבה יותר “ספר מחזור”-י.

בסופו של דבר אני מאוד מרוצה מהתוצאה. סיכום של עשור של הרפתקאות ודמויות. יש לי כל מיני רעיונות שאני הולך להוסיף למסמך הזה (עמוד שחקנים, עמוד קייטנות, עמוד מאכלים, בדיחות פנימיות, ועוד) אבל יש זמן 🙂

אבל מעל לכל, אני ממש מרוצה מהקבוצה שלי. איה שחם אמרה לי פעם שהיא מאוד מאוד קפדנית לגבי מי שהיא מכניסה לקבוצת המשחק שלה כי האנשים האלו כמעט תמיד הופכים להיות חלק מהמעגל החברתי שלה ומאוד הזדהתי עם התחושה הזו. מעט דברים בחיים ממשיכים לאורך עשור, והדרך היחידה לוודא גם שהם ימשיכו להתקיים וגם שהם ימשיכו להיות טובים עבורך זה לבחור בקפידה ככל האפשר את האנשים שיצעדו לצידכם בדרך וזה לא משנה אם מדובר בני זוג, שותפים למיזם, עמיתים למקצוע, או חברים לתחביב. מת עליכם, בסטרים.

אפשר להוריד את הקובץ המלא פה (30 מגה, PDF)

או לראות דוגמה כאן:

חגיגות עשור לקבוצת המשחק שלי (ספר מחזור – Besters Bests)

תהליכי התפרקות

באמת שאני לא קולט מה הבעיה להבין את תהליך ההתפרקות. זה קרה כבר אינספור פעמים וזה קורה גם עכשיו, ובכל פעם זה אותו הדבר. התהליך