התלבטות: Scorching Ray vs. Acid Arrow

בסשן האחרון ה-Sorcerer בקמפיין ה-pathfinder 1e שאני משחק עלה דרגה. כמו כל עליית דרגה של מטיל לחשים החלק הכי קשה הוא בחירת הלחשים החדשים.

הפעם הבחירה היתה פשוטה יחסית. קיבלתי לחש חדש מעוצמה שנייה ואני צריך לחש התקפי כי אנחנו צריכים עוד כוח אש. ההתלבטות שלי היתה בין scorching ray (קרן חום) לבין acid arrow (חץ חומצה), קרן החום היא הלחש החזק מבין השניים, אבל לדמות שלי יש בונוס על שימוש בלחשי חומצה. מה לבחור?

בדרך כלל קל לפתור את ההתלבטויות הללו. חיפוש גוגל פשוט של “pathfinder scorching Ray vs Acid Arrow” כנראה יביא אותי לעשרות דיונים ובלוגים שיפרטו בפני את היתרונות והחסרונות של כל בחירה. ככה אני בוחר את רוב הלחשים שלי בשנים האחרונות.

היתרונות של השיטה הזו ברורים: יש שימוש בחוכמת ההמונים, אפשר להיתקל ברעיונות שלא חשבת עליהן, ובעיקר זה חוסך הרבה זמן. רק אתמול נפל לי האסימון לגבי החיסרון המהותי ביותר של דרך הפעולה הזו. היא מנוונת את יכולות הניתוח שלי.

אז אתמול בלילה אחרי שהתינוק העיר אותי בשלוש וחזר לישון עשיתי משהו שלא עשיתי כבר שנים.
במקום לחפש בגוגל פתחתי ספר והתחלתי לסכם. ערכתי רשימה של החסרונות והיתרונות של הלחשים השונים. אחד עושה יותר נזק אבל השני עושה נזק מתמשך, באחד ניתן לפצל את ההתקפה למספר יריבים בשני יש מטרה אחת, אחד פגיע לעמידות בפני קסם השני לא.

טוב, לרשום יתרונות וחסרונות זה נחמד אבל שני הלחשים גם מתחזקים עם עליות בדרגה. אז יאללה, הפשלתי שרוולים, פתחתי אקסל, ורשמתי את הנזק הממוצע לאורך הדרגות. לראות עד כמה גדול הפער עם הבונוסים של הדמות שלי.

בסופו של דבר הגעתי למסקנה פרקטית של באיזה נסיבות יותר טוב להשתמש בכל לחש ועד כמה הנסיבות הללו סבירות להתרחש בעתיד הקרוב של הדמות שלי.

זו עבודה קשה. להיות מתודי בקבלת ההחלטות שלך. לעבוד קשה כדי לאסוף נתונים כדי לקבל החלטה מיודעת.

אבל האמת היא שזו גם הרגשה ממש טובה, יכולתי ממש להרגיש איך התהליך הזה שפעם הייתי עושה כל הזמן מחזק את שרירי הניתוח של המוח שלי.
אני לא אומר להתעלם מכל הדיונים המופלאים שיש לנו גישה אליהם. אני אומר שאי אפשר להתחזק בלי להתאמן. זה נכון לשרירים פיזיים וזה נכון לשרירים מנטליים.


קישור להשוואה הפשוטה שערכתי (כנראה עם הרבה טעויות, כי פלאפון + ארבע בבוקר)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IbRhfCRyJcq_DROoVOqwNyLwOF0oY9IELh_AsEDqMiE/edit?usp=drivesdk

מוסקבה-פטושקי

לפני שנים רבות פגשתי בידידי נימו בשעת בין ערביים. שוחחנו על תרבות גבוהה ומשקאות נמוכים וציינתי בפניו ששמעתי על יצירה ספרותית מבית אמא רוסיה ששמה

התלבטות: Scorching Ray vs. Acid Arrow

מה שעושה אותי שמח

התיוג הזה הוא אחד מהדברים הכי משמחים שקרו לי לאחרונה. גיליתי כבר מזמן שהדבר שמעניק לי הכי הרבה אנרגיה זה לעזור ולעודד אנשים אחרים. זו

יום השואה (2014)

כבר בחטיבה היה לי קול עמוק, הגובה שלי היה מעל הממוצע והייתי ילד טוב. זה אומר שהייתי חלק מרוב טקסי יום השואה של בית הספר.