הקוקטיילים של נסטיה

הסיפור:

יש לי ידידה בשם נסטיה, הכרנו אי אז בלימודים לפני עשור ולפני שהפסקנו להיפגש בימי הלימודים היא המליצה לי על משקה, אני כבר לא זוכר איזה משקה זה היה אבל הוא היה טוב. ממש טוב. כמה שנים אחרי זה נפגשנו ברחוב וגיליתי שאנחנו גרים לא רחוק אחד מהשנייה. לפני שנפרדנו לשלום היא המליצה לי על משקה. משקה טוב. ממש טוב.

מאז, בערך פעם בשנתיים, יוצא לנו להיפגש ברחוב. כל פגישה שלנו מסתיימת בערך אותו הדבר, אני מודה לה על המשקה או שילוב המשקאות שהיא המליצה לי עליו פעם שעברה שנפגשנו והיא עונה “מה? זה? זה ממש ישן, מה שאתה באמת רוצה לשתות זה…” ונותנת המלצה חדשה. החלטתי לרשום חלק מההמלצות הללו כי הן תמיד מוצלחות וכי יש הרבה מאוד אנשים שלא מכירים את נסטיה אבל עדיין מגיע להם לשתות אלכוהול בדרכים ושילובים חדשים.

המשקאות המוצלחים:

קוודקה (Kavodka)

הקוודקה היא המהות המזוקקת של כיף. מזגו לכוס שמפנייה חצי מנה של וודקה ומלאו את שאר הכוס בקאווה מבעבעת. כמו כל שילוב של אלכוהול עם משקה מוגז ההשפעה של האלכוהול היא מהירה יותר והטעם המתקתק של קאווה מעדן את הוודקה. מיועד למי שאוהב משקאות מתקתקים אבל חש את הצורך באחוזי אלכוהול גבוהים.

Basil Smash

הפעם פגשתי את נסטייה ליד הקלפי, שנינו מוכנים למלא את חובתנו הדמוקרטית. היא דיברה על משקה מבוסס בזיליקום. האמת היא שלא האמנתי שזה יצא טעים. להכניס בזיליקום למשקה אלכוהולי נשמע לי כמו רעיון נוראי. אבל הנסטייה לא אכזבה אותי עד היום אז כבר באותו הערב הכנתי את ה-Basil Smash למסיבת הבחירות שערכנו. 

רכיבים: 60% ג’ין, 30% סוכר, 20% מיץ לימון, חבילת בזיליקום. (לא, אין פה טעות).

מערבבים בקנקן גדול את הג’ין יחד מיץ הלימון (כמובן שמיץ לימון סחוט טרי יהיה יותר טעים) וזורקים פנימה את הבזיליקום. מערבבים טיפה ומכניסים למקרר לאיזה חצי שעה לפחות שהטעמים יתערבבו. לפני ההגשה רצוי לזרוק פנימה כמה קוביות קרח.

VodkaBerries

משקה שמיועד לקיץ החם. קחו משקה שוופס בטעם פירות יער ושימו אותו במקרר. אתם רוצים שהוא יהיה ממש קר. קחו כוס ומלאו רבע ממנה בקוביות קרח כדי שהיא תהיה ממש קרה. לאחר מכן הוציאו מהמקפיא את בקבוק הוודקה (תמיד אמור להיות לכם בקבוק וודקה במקפיא) ומזגו מנה מכובדת לתוך הכוס. מלאו את שאר הכוס בשוואפס פירות היער הקר שלכם ושתו מהר, אתם רוצים לשתות את זה ממש קר.

בונוס: אם תשאירו גם צמד כוסות במקפיא כל חווית השתייה תשתפר.

מרטינסקי

אני זוכר את היום ההוא. הלכתי לי ברחוב דיזנגוף בדרכי לחתונה של חברים ונתקלתי בנסטייה, “אתה צריך מרטינסקי” היא פסקה בטון החלטי. זה רעיון פשוט למדי: כוסית של מרטיני ביאנקו (עם או בלי קרח לפי טעמכם) ובסוף משפריצים לתוך הכוס שפריץ של ויסקי (איזה ויסקי? גם נתון לטעמכם).  החיזוק גורם למשקה להיות הרבה יותר אלכוהולי משנראה הגיוני. 

בחתונה אגב, שתיתי כל כך הרבה מרטינסקי-ים שבשלב מסוים הברמן פשוט הכניס שפריץ ויסקי לכל דבר שביקשתי, כולל מים. זה עזר. 

הקוקטיילים של נסטיה

תהליכי התפרקות

באמת שאני לא קולט מה הבעיה להבין את תהליך ההתפרקות. זה קרה כבר אינספור פעמים וזה קורה גם עכשיו, ובכל פעם זה אותו הדבר. התהליך