המתכון לטחינה המושלמת

בשבועות האחרונים אני משקיע מאמצים על מנת להיות טחינאי (רב אומן המתמחה בהכנת טחינה) אני מאמין שהצלחתי להיות טחינאי מהמעלה הראשונה, אז החלטתי כשירות לציבור להסביר את התהליך שבאמצעותו הפכתי להיות רב אומן טחינה על מנת שתוכלו להיות טחינטים גם אתם.

אז הנה השלבים שאתם צריכים לבצע כדאי להיות טחינאים מהמעלה הראשונה:

* קראו על הכנת טחינה באינטרנט.

* למדו את השמות והמונחים הרלוונטיים להכנת טחינה. בעולם המקצועי אם נותנים למשהו מונח משל עצמו זה אומר שמישהו הגיע למסקנה שיצטרכו להתייחס אליו. הבינו מונחים כמו: ממרח טחינה, טחינה  גולמית, טחינה מלאה, טחינה באבני ריחיים, כבישה קרה ועוד.

*אל תסתפקו בחיפוש גוגל או ויקיפדיה, גלו את הפורומים המקצועיים שמתמחים בנושא הזה ספציפית. מצאו אותם והכירו את הנפשות הפועלות המובילות בתחום.

* הכינו טחינה בבית בכוחות עצמכם בכדי לוודא שאתם מבינים גם את הפרקטיקה ולא רק את התיאוריה מאחורי הכנת טחינה.

* בררו בין חבריכם מי נחשב לסמכות להכנת טחינה. צרו איתם קשר, דברו איתם על הנושא ושאלו לעצתם והמלצותיהם.

* הקדישו פרק זמן להכנת טחינה בכל יום, כל פעם שנו את אחד מהמרכיבים בכדי להבין איך כל חלק מהמכלול משפיע על השאר. למשל: מים (יותר מים, פחות מים, בלי מים, קינלי במקום מים), לימון (יותר לימון, פחות לימון, בלי לימון), תבלינים (יותרפחותבלי פטרוזיליהשוםתבלינים). תעדו את ההכנות השונות ואת ההשפעה של כל שינוי בכדי שיהיה לכם את המידע.

עכשיו אתם כמעט מוכנים להכין את הטחינה המושלמת. אבל אתם עדיין לפני השיעור האחרון והחשוב ביותר: עליכם להבין ש”הטחינה המושלמת” אינה קיימת. קיימת רק “הטחינה המושלמת עבור הדבר שאני מבקש לטחן עבורו”. הדבר הזה יכול להיות בן אדם ספציפי, קבוצה של אנשים או מטרה מנה ספציפית כמו הכנת תיבול לסלט או למשרה של סינייה. כל אדם יאהב את הטחינה שלו קצת אחרת, בקבוצה אולי תצטרכו להתחשב בטעם הנפוץ או במישהו עם אלרגיות. עבור סלט עדיף שהטחינה תהיה יותר נוזלית בכדי שתתערבב ובסינייה עדיף תערובת קצת יותר נוקשה ודביקה. שוב, אין את הטחינה המושלמת

להיות רבי אומן, פירושו שיש לכם את היכולת להכין את הטחינה כך שתתאים בצורה מושלמת למה שאתם רוצים שהיא תתאים.הטחינה המושלמת היא יחס בין הטחינה למטרתה ולא מאפיין של הטחינה עצמה.

הלקח החשוב ביותר: בפוסט הזה אפשר להחליף את המילה “טחינה” בכמעט כל נושא אחר והתהליכים הללו עדיין יהיו נכונים.

נעים מאוד,

אורי ליפשיץ

נ.ב.

מתכון לטחינה המושלמת לארוחת הערב של אורי:

זמן הכנה: 3 דקות.

רכיבים:

חצי כוס טחינה גולמית משומשום מלא טהור (אני מעדיף אל-ארז)

חצי כוס של מים קרים

מיץ מלימון שלם + הציפה (pulp) שלו

2-4 שיני שום קצוצים דק

חופן פטרוזיליה קצוץ דק

חצי כפית מלח

קומץ פלפל שחור

הוראות ההכנה: אולי ההוראות החביבות עלי בכל הזמנים: לערבב הכול ולהגיש.

המתכון לטחינה המושלמת

תהליכי התפרקות

באמת שאני לא קולט מה הבעיה להבין את תהליך ההתפרקות. זה קרה כבר אינספור פעמים וזה קורה גם עכשיו, ובכל פעם זה אותו הדבר. התהליך