למה אנשים משקיעים כסף הקמפיין של על כתפי גמדים?

On The Shoulders of Dwarves

 חבר פייסבוק שלי שלא משחק משחקי תפקידים שאל אותי היום למה בעצם אנשים משקיעים כסף בקמפיין המימון של הפודקאסט “על כתפי גמדים” שאני וערן אבירם מקליטים בנושא משחקי תפקידים.

על כתפי גמדים

על כתפי גמדים

ההקשר של השיחה היה למה יש הרבה פרויקטים שאנשים לא תורמים להם בכלל (למרות שכולם מסכימים שהם חשובים מאוד) והנה לפרויקט שלנו שהוא לא מאוד חשוב לחברה ככללותה ושהוא גם כבר הגיע ליעד שלו ממשיכים לתרום.

הערה: נכון לכתיבת שורות אלו 237% מהסכום הראשוני מומנו.

היות ודי אנשים פונים אלי להתייעצות לגבי נושאים של מימון המונים וניתחתי לא מעט פרויקטים בכמה וכמה שלבים (לפני תחילת הפרויקט, בזמן ואחרי בתערובת של הצלחות וכשלונות), אז כבר יש לי הרבה תובנות לגבי קמפני מימון ולמה אנשים תורמים להם. והנה כמה תשובות לגבי הקמפיין הנוכחי:

  • מותג מבוסס – הפודקאסט כבר יותר משמונים פרקים, שזה בחשבון מהיר יותר משנתיים (כי אני לא סופר פרקי בונוס, ספשיילים וכו). כשפרק חדש של עכ”ג עולה לאוויר כמה מאות אנשים יאזינו לו בשבועיים הבאים.
  • רקורד של עשייה – אני וערן שנינו עסקנו במספר רב של פרויקטים שהסתיימו בהצלחה בעבר. אנשים יודעים שאם אנחנו מתחייבים לעשות משהו אז נעשה אותו כמיטב יכולתנו.
  • אנשים רוצים את התוכן שאנחנו מספקים – כמו שכבר כתבתי בעבר, אנשים מתחילים להבין שאם הם רוצים לקבל עוד מהתוכן שהם נהנים ממנו הדרך הכי טובה היא לשלם עבורו כדי שליוצרים יהיה תמריץ ויכולת להמשיך ליצור.
  • יעדים ברורים וברי השגה – ביקשנו מראש מעט כסף כי אנחנו לא צריכים הרבה כסף בשביל הדברים שרצינו לעשות. אנשים תמיד מגיבים טוב לכנות ופתיחות. זה נכון שקווינו לקבל יותר ממה שביקשנו אבל מעצם זה שלא ביקשנו יותר ממה שאנחנו צריכים אז אנשים מבינים שאפשר לסמוך עלינו.
  • תמורות שמתאימות לקהל היעד שלנו – מתוך שיחות עם חלק מהתומכים ראינו שבאמת קלענו למה שאנשים רצו, חלק מהתומכים השקיעו יותר כסף כי הם באמת רצו את התמורות.
  • חידוש – אנחנו מקיימים מרתון משחקי תפקידים של 12 שעות שישודר בשידור חי כדי לתמוך בקמפיין. זה משהו שאני לא ראיתי בשום קמפיין אחר שעוסק במשחקי תפקידים. שלא לדבר על המימד האינטראקטיבי שהוספנו: כל תרומה משפיעה על המשחק של המרתון. לי אישית זה קצת הזכיר את משחקי הרעב והספונסרים שלהם.
  • התגייסות של הקהילה – היינו ממש מופתעים ומאושרים לקבל פניות מאנשים נוספים בקהילה שלנו (לדוגמה: אביב אור, ערן ווייס, דודי קאופמן ואחרים) שראו את הדברים הטובים שאנחנו רוצים לקדם ותמכו בנו במגוון דרכים (פרסום, שיתוף ואפילו נידוב תמורות).
  • כוח מניע –  אני וערן עושים את כל הפעילות שלנו בתחום בגלל שאנחנו באמת אוהבים את מה שאנחנו עושים ואנשים יודעים שהכוח המניע הזה ידחוף אותנו להתקדם לא משנה כמה כסף יכנס. וכשברור לכולם שהכסף הוא לא המניע שלך אז יותר קל לתת כסף בלב שלם.

תחשבו על הנקודות הללו לפני שאתם פותחים קמפיין מימון המון משלכם,

נעים מאוד,

אורי ליפשיץ.

למה אנשים משקיעים כסף הקמפיין של על כתפי גמדים?

תהליכי התפרקות

באמת שאני לא קולט מה הבעיה להבין את תהליך ההתפרקות. זה קרה כבר אינספור פעמים וזה קורה גם עכשיו, ובכל פעם זה אותו הדבר. התהליך