סשן התנסות במשחק תפקידים

במהלך השבוע האחרון קרה דבר שבעיני הוא. מופלא: אדם, פלוני בן אלמוני, צייץ בטויטר שלו שהוא רוצה להתנסות במשחק תפקידים כמו מבוכים ודרקונים. ענתה לו עלמה אחרת שזה משהו שגם היא היתה רוצה לנסות.

עדי אלקין (היוצרת של ״דוקטור זדיינו״ ו״איך נפלו גיבורים״) שהיא שחקנית ומנחה ותיקה מיד התנדבה לעזור וניסתה לברר מי יוכל להריץ לשני המתעניינים משחק נסיון. היא פנתה לעל כתפי גמדים ואני הרמתי את הכפפה.

עם התהוות האירוע עוד מישהי מהטויטרספירה הביעה התעניינות והצטרפה לקבוצה. שלושה שחקנים חדשים ואחת ותיקה, מצוין, בעיני ארבעה שחקנים זה הגודל האידיאלי לקבוצה. אתמול בערב ניפגשנו, בנינו דמויות, יצרנו עולם ושיחקנו והיה מפגש נהדר. הדמויות היו מקוריות ומעניינות, האוירה קפצה בין הומור לפחד, הדמויות הפגינו גבורה ופחדנות, חוכמה וטיפשות ואת כל הקשת היפיפייה של רגשות, מקוריות ותושייה אנושיים, בדיוק מה שעושה לי את זה.

 ישנם שני עקרונות שאני רואה אותם בפעולה שוב ושוב:

1. כשאתה באמת רוצה שיקרה משהו, מתחייב לכך בפומבי ומוכן להשקיע מאמצים בכדי לקדם אותו – אז לרוב הוא קורה.

2. אנשים מאוד שמחים לעזור אם רק מבקשים מהם יפה.לגבי המשחק עצמו, היות ולא ידעתי מאיזה סגנון או אוירה השחקנים יהנו אז החלטתי לא לתכנן את המשחק אלא לתת לו להיבנות מסביב לאלמנטים שהשחקנים יתנו לי דרך איפיון הדמויות שלהם. וזה עבד מצוין: עולם שמשלב טכנולוגייה מונעת קיטור יחד עם קסם כאלמנט מוכר, שבתוכו קיימים מעמד זנות ממוסדת, בתי אצולה ופערי מעמדות שהפכו כולם את העולם למאוד ססגוני.

מה קרה במשחק עצמו אתם שואלים את עצמכם? הנה תיאור ברמת הטיזר:

בעולם סטימפאנק פנטסטי, ארבעה נוסעים על גבי הצפלין ״ענן 3״ נחרדים לשמוע צווחה וצליל ירייה מחוץ לחדרם. פחדם מתגבר כאשר ספינת האוויר מתחילה לאבד גובה מעל לים.

כעת, האם יוכלו טכנאי האנרגיה הקינטית ארק, נערת הליווי יולנדה והנקרומנסרית רונה ביחד עם נערת הרחוב שמירפ והכלב שלה ג׳וק למצוא את הרוצח שמסתובב על הסיפון לפני שהם ימצאו את מותם?

סשן מצוין. תודה לכל השחקנים שהשקיעו מזמנם בשביל ליצור יחד איתי עולם חדש והמון תודה לעדי שהכירה את התחביב שלנו לאנשים חדשים.

סשן התנסות במשחק תפקידים

תהליכי התפרקות

באמת שאני לא קולט מה הבעיה להבין את תהליך ההתפרקות. זה קרה כבר אינספור פעמים וזה קורה גם עכשיו, ובכל פעם זה אותו הדבר. התהליך