הקייטנה 2016 (Besters Bests) 

אנחנו קוראים לזה “הקייטנה”. פעם בשנה אנחנו אורזים את דפי הדמות ושקיקי הקוביות, שוכרים מקום לסוף השבוע. מתניעים את האוטו, נוסעים ומבלים את כל הסופ”ש בקרבות מלאי אימה, גלגולי דיפלומטיה והמון אוכל בין לבין. עשינו את זה ב-2014 בגליל, עשינו את זה ב-2015 באיזור ירושלים, והשנה עשינו את זה בעמק יזרעאל. זה כל כך כיף שכבר ישמנו את הרעיון בקבוצת המשחק השניה שלי Unrelated Incidents וגם המלצתי על מפגש מיוחד שכזה בפרק הספיישלים של על כתפי גמדים. 

כבר כתבתי בעבר על כמה מספקת החוויה הזו של להקדיש סופ”ש שלם לתחביב שלך. היכולת להשקיע זמן בתחביבים זה אחד מהדברים שאני הכי חושש לאבד עכשיו כשאני נמצא על סף הורות. אבל הקבוצה הזו נותנת לי תקווה כי לשניים מהשחקנים יש ילדים קטנים ואף אחד מאיתנו אין יותר מידי זמן פנוי ועדיין אנחנו מצליחים לעשות את זה ולהינות כמו ילדים קטנים (שבסולם שלי זו רמת ההנאה הכי גדולה שיש). אם אתם רוצים לראות איך כל הסיפור הזה נראה אתם יכולים להציץ פה. 

קבוצת המשחק של המערכה Besters Bests לא מפסיקה להפתיע אותי. ורק השבוע נזכרתי שהכול התחיל במקרה, שאלו אותי אם אני רוצה להצטרף לקבוצה לנפס קצת, סתם ככה לשחק סשן או שניים. מפה לשם אנחנו משחקים כבר יותר משלוש שנים וBester Everskil הוא אחד מהדמויות ששיחקתי לאורך זמן רב מכמעט כל דמות אחרת. השנה גם הייתה לנו תוספת, השחקנית שהצטרפה אלינו במהלך השנה האחרונה. 

מה אני יכול לספר לכם על האירוע עצמו? הגענו, כולנו, האסקר הגמד (מר הדר), ואלמאר האמיץ שליחה של סרן ראי (האדון אילון), פיניאס חצי האורק, מכשף הכפור והאש (מר מיאגי), דלורה מבית סקארנטי (הגבירה מונצ’ילד כהן) ובסטר אברסקיל, מהאברסיקלים של מגנימר (עבדכם הנאמן) להתמודד עם סיפור עלייתם של שרי הכשף (המנחה כבודו דיפיילר אבני). המשחק היה כיף עם טיבול של הומור, גבורה, דרמה ותחושת הישג. אנחנו משחקים את אותה Adventure path כבר שלוש שנים וכנראה שבקרוב היא הולכת להיגמר היות ואנחנו בחלק השישי והאחרון של ההרפתקה. אני מקווה ששנה הבאה נעשה עוד קייטנה, הפעם עבור סשן הסיום שלנו. 

אם אתם מעוניים לעשות משהו דומה עם הקבוצה שלכם הנה כמה הצעות ולקחים מהניסיון שלנו: 

  • שכירת מקום ב-AirBnB היא אפשרות זולה ונוחה ואפשר להשיג מקום עם מטבח ולהכין בעצמכם את האוכל. 
  • פזרו אחריות בין חברי הקבוצה  מישהו אחד מזמין מקום, מישהו אחר מכין אוכל, מישהו אחר מסדר את הדברים או הדירה, מיהשו אחר אחראי על שתייה. 
  • אם מכינים את רוב האוכל מראש חוסכים זמן הכנה וככה יש יותר זמן משחק. 
  • ודאו שיש מקום לשולחן משחק גדול מספיק לכל השחקנים לשבת בניחותא. 
  • אם אתם מתכננים פעילויות נוספות שהן לא משחקי תפקידים (לא מבין למה אבל בסדר) בררו מראש מה הם ומי רוצה לעשות אותם.  
  • הזכירו למנחה שכשהוא ישן הוא חשוף 😉 

 

אם אתם גם אימצתם את המסורת, ספרו לי. אני אשמח לשמוע. 

 

נעים מאוד, 

אורי ליפשיץ.

הקייטנה 2016 (Besters Bests) 

תהליכי התפרקות

באמת שאני לא קולט מה הבעיה להבין את תהליך ההתפרקות. זה קרה כבר אינספור פעמים וזה קורה גם עכשיו, ובכל פעם זה אותו הדבר. התהליך