דרשת החתונה של אילן ויארי

לפני הרבה שנים, שני חברים יקרים שלי, אילן ויארי התחתנו. בהיותם לכודים בין משפחות מתרבויות שונות ודתות שונות הם ביקשו ממני לנהל את טכס החתונה שלהם באופן שכל המשפחות יוכלו לקבל. עשיתי את מיטב יכולתי. אני מצרף פה את הטקסט שהקראתי בחתונם שהתקיימה ב-Boomtime, 45th of The Aftermath, YOLD 3179 או 03/12/2013 בספירה המערבית.


נעים מאוד, שמי אורי ליפשיץ,

ואני פה כי אני סמכות לגבי דברים מוזרים וחתונה זה דבר מאוד מוזר. ידעתם שבמונגוליה, נשים שנולדו במזל מסוים נחשבות מקוללות אז מחתנים אותן קודם עם עץ בשביל שהקללה תעבור לעץ, באיי המרקיז בצרפת הקרובים של הכלה שוכבים על הבוץ עם הפנים למטה והזוג החדש הולך עליהם, בחלקים מגרמניה נהוג להביא כלים כמתנה לזוג הטרי ואז שוברים אותם כדי להבריח את הרוחות הרעות, בקונגו אסור לחתן ולכלה לחייך או לצחוק במהלך כל הטקס כדי שהטקס יהיה רציני, ובקוריאה, בסוף חתונה, החברים של החתן מורידים את הגרביים שלו ומכים את רגליו עם דגים כדי שיהיה מוכן ללילה הראשון שלו כגבר נשוי. אם אתם לא מבינים למה זה עוזר אז תשאלו מישהו שכבר נשוי.

תראו איזה דבר מוזר קורה פה, למרות כל הדרכים המוצלחות הללו שכבר קיימות בעולם, אילן ויארי בחרו להכריז על האהבה שלהם בדרך אחרת, מוזרה לא פחות. הם בחרו לבוא לפה, לעמוד לפניכם: האנשים שהם אוהבים ושאוהבים אותם, ולהסביר לכם איך הם נפגשו ולמה הם מתחתנים.

אני גם פה בגלל שאני רב דיסקורדיאני, דת קצת מוזרה שמוכרת בזכות זה שכל המצוות שלנו מסתיימות במילים “או שלא”. למשל: לנו הדיסקורדיאנים אסור לאכול נקניקיות בלחמניה (או שלא אסור לנו) ואנחנו חייבים לציין תאריכים לפי לוח השנה הדיסקורדיאני (או שאנחנו לא חייבים). זה בגלל שאנחנו מאמינים שהכל יכול להשתנות ושבן אדם צריך כל פעם להחליט מה באמת חשוב לו. אבל גם בשבילנו חתונה זה דבר מאוד חשוב, כי בשבילנו טקס חתונה זה לומר “אני מתכוון בכל יום ויום של שארית חיי לבחור מחדש להיות איתך”. המשמעות של להוסיף “או שלא” בסוף של כל דבר אומרת ששום דבר חיצוני לא יכריח את אילן להיות עם יארי ושום דבר חיצוני לא יכריח את יארי להיות עם אילן. רק מה שהם מרגישים בפנים יחייב אותם. אני לא יודע מה איתכם אבל אני לא מכיר שום דרך אחרת שאהבה יכולה להתקיים.

ועכשיו אני מתכבד להזמין את אילן ויארי להכריז שהם הולכים בכל יום מימי חייהם – לבחור אחד בשני. 

< מצגות של הזוג + הדלקת נרות חנוכה>

טוב, ראינו תמונות אז זה בטוח אמיתי אבל היום בעידן האינטרנט והפוטושופ אי אפשר להאמין לכלום אז בשביל הפורמליות אני אשאל: אילן האם נשאת לאישה את יארי ב-22 לאוקטובר השנה בפראג? יארי, האם נשאת לבעל את אילן ב-22 לאוקטובר השנה בפראג?

עם הסמכות שניתנה לי בידי האהבה שלכם, אני מכריז עליכם כבעל ואישה, אתם רשאים לנשק את כל מי שאתם רוצים.

מזל טוב,

מוסקבה-פטושקי

לפני שנים רבות פגשתי בידידי נימו בשעת בין ערביים. שוחחנו על תרבות גבוהה ומשקאות נמוכים וציינתי בפניו ששמעתי על יצירה ספרותית מבית אמא רוסיה ששמה

דרשת החתונה של אילן ויארי

מה שעושה אותי שמח

התיוג הזה הוא אחד מהדברים הכי משמחים שקרו לי לאחרונה. גיליתי כבר מזמן שהדבר שמעניק לי הכי הרבה אנרגיה זה לעזור ולעודד אנשים אחרים. זו

יום השואה (2014)

כבר בחטיבה היה לי קול עמוק, הגובה שלי היה מעל הממוצע והייתי ילד טוב. זה אומר שהייתי חלק מרוב טקסי יום השואה של בית הספר.