אנחנו קוראים לזה “הקייטנה”

אנחנו קוראים לזה “הקייטנה”, כי ככה זה מרגיש יותר מכל דבר אחר. זוכרים כשהיינו ילדים והיו מארגנים עבורנו שבוע שלם של להתעסק עם מחשבים או כדורגל או מה שזה לא יהיה? אז ככה. נכון שאנחנו כבר מבוגרים ובשביל לקחת “הפסקה מהחיים” של כמה ימים דורש להתמודד עם דאגות, תיאומי משפחות, חופש מהעבודה ועוד מיליון דברים. אז במקום שבוע אנחנו לוקחים סופ”ש ונהנים.

הקייטנה שלנו היא סוף שבוע שלם שאנחנו משקיעים בתחביב שלנו. חלק מהחברים שלי עושים את זה עם טורניר פוקר או טיסה למשחק כדורגל בחו”ל. בשבילנו זה לנסוע לשחק משחקי תפקידים במשך סופ”ש שלם. אם אתם לא יודעים מה זה, אתם יכולים לקרוא מה זה משחקי תפקידים פה. אבל באמת שזה לא חשוב. מה שחשוב זה לקחת את הזמן הזה לעצמכם ולהשקיע בדברים שחשובים לכם. זה לא בא בניגוד ללהשקיע בחופשה משפחתית או בבני הזוג שלכם. המטרה של קייטנה שכזו היא להשקיע במשהו שחשוב לכם. כדי שתמשיכו להתפתח כאנשים עצמיים.

כולנו נמצאים בסכנה אמיתית שככל שנתבגר נפסיק להשקיע בעצמנו ובדברים שעושים לנו טוב. כן, אני אבא, ואני בן זוג, ואני איש מקצוע. ושלושת הדברים הללו כמעט תמיד נמצאים בשלישייה הפותחת של תיעדוף הזמנים שלי. אבל חשוב להשאיר מקום מדי פעם לתחביבים, חברים, והנאות. הזמנים הללו הם מה שעבורי ממלא לי את המצברים כדי להמשיך ולהשקיע בשאר הדברים החשובים בחיים שלי.

אם אתם רוצים לארגן משהו דומה לקבוצת החברים שלכם, יש רשימת טיפים ורעיונות בפוסט הזה. הפוסט נכתב עבור קבוצות משחקי תפקידים אבל אתם בקלות יכולים להשתמש בו על מנת לתכנן סופ”ש לתחביב שלכם.

סוף שבוע שלם שאתה יכול להקדיש לתחביב הוא לא משהו שקל לארגן ואני בהלם כל שנה שאנחנו מצליחים לארגן את זה למרות כל האילוצים (עבודה, משפחות, וכל שאר החיים). מקווה שלכל אחד יש משהו כזה. אירוע שנתי שממלא אותו באנרגיה.


ועכשיו פרטים טכניים על המשחקים שלנו למי שבקטע של משחקי תפקידים. בקבוצה שלנו אנחנו משחקים בשיטת המשחק Pathfinder 1st edition וההרפתקאות הן לרוב Adventure Paths רשמיות של חברת Paizo.

אחד מהיתרונות של קייטנה זה שהמבנה של סשנים משתנה מהותית. סשן יכול להיות 10 שעות רצופות של משחק או 3 מפגשים של 3 שעות. ואני חושד שכמנחה צריך להתכונן היטב לפני דבר כזה. כמו כן, העובדה שזה לא הרפתקה סגורה או חד”פ מוסיף הרבה לריגוש כי מדובר בדמויות מוכרות בתוך סיפור מוכר.

רשימת קייטנות שעשינו:

קייטנה 1 – 2014 – הרפתקה Rise of the Runelords – האחוזה הרדופה של פוקסגלאב

קייטנה 2 – 2015 – הרפתקה Rise of the Runelords – הכניסה ליורגנפיסט ברמה הסטרובאלית

קייטנה 3 – 2016 – הרפתקה Rise of the Runelords – רוב רונפורג’

קייטנה 4 – 2017 – הרפתקה The Curse of the Crimson Throne – תחילת הרפתקת קללת כס הארגמן

קייטנה 5 – 2018 – הרפתקה The Curse of the Crimson Throne – קורבוסה הישנה, פילט שבאטיל ולאורי ‘סתמי את הפה בחייאת’ ואוס, רוב המבוך של משפחת ארקונה הרקשאסות

קייטנה 6 – 2019 – הרפתקה The Curse of the Crimson Throne – רוב טירת סקארוול

קייטנה 7 – 2020 – הרפתקה Second Darkness – רוב מרפק השטן

קייטנה 8 – 2021 – הרפתקה Second Darkness.

קייטנה 9 – 2022 – ההרפתקה Iron & Velvet – סוף הפרק הראשון

אנחנו קוראים לזה “הקייטנה”

תהליכי התפרקות

באמת שאני לא קולט מה הבעיה להבין את תהליך ההתפרקות. זה קרה כבר אינספור פעמים וזה קורה גם עכשיו, ובכל פעם זה אותו הדבר. התהליך