שניצל קורנפלקס vs שניצל ביסלי vs שניצל רגיל

הסיפור

חבר מהעבודה חזר מטיול ברומניה ואמר ששם הרומנים מכינים את השניצל שלהם מצופה בקורנפלקס במקום בפירורי לחם. כל החדר מייד החל בויכוחים על התועבה הזו הסוטה מדרך הטבע. רגע לפני שטבחנו את הבחור המסכן עם הקלשונים והלפידים שלנו, אחד מאיתנו העלה את הרעיון שזה בעצם לא שונה מלטגן שניצל מצופה בביסלי גריל. עכשיו כבר נחלקנו בין תומכי הקורנפלקס הרומניים, המקומיים חובבי הביסלי והקלאסיקניים שהגנו בחירוף נפש על פירורי הלחם שלהם. בכל אופן, על מנת למנוע הידרדרות של המצב לסכסוך שעלול היה למוטט את מערך המחשוב של אחד הבנקים בישראל, לקחתי על עצמי את האתגר והחלטתי לבדוק את היתרונות והחסרונות של הנושא.

המתכון

מתכון לשניצל אני לא הולך לפרט מאוד, גם כי יש המון, וגם כי אימא שלי ממילא עושה את זה יותר טוב מכולכם ביחד אז אין סיבה, אבל למען הסדר הטוב אני אפרט את תנאי הבחינה, רכיבים: חזה עוף (1 ק”ג), ביצה מקושקשת (x3), קמח (חופן), קורנפלקס (רגיל של תלמה, השתמשתי רק בכמה חופנים), ביסלי גריל (או חיקוי שווה ערך בשם קרינצ’וס (קראו עוד על חיקויי ביסלי), השתמשתי בשתי חבילות קטנות) ולקבוצת ביקורת, כמובן, פירורי לחם (אוסם).

היות וזו לא הפעם הראשונה שאני מדבר על שניצלים אז הנה כמה דיונים שאני לא מתכוון לנהל שוב אי פעם בחיי: עםבלי קמח, לקמח לפניאחרי, לאכול בעלי חיים זה רע.

הכנת שניצל זה דבר שכולכם צריכים לדעת: לוקחים את החזה עוף, מקמחים אותו קלות משני צדדיו, טובלים משני הצדדים בבלילת הביצה, טובלים משני הצדדים בציפוי, מניחים במחבת ומטגנים בשמן.

image

סתם הערה: לתוספת הלכתי על אורז לבן בהיותו חסר טעם וככה לא ישפיע על הטעם של השניצלים לבחינה של ההשוואה בין הטעמים (כמו כן, הוא מחזיק מעמד המון זמן במקרר).

תובנות ולקחים

התובנה החשובה ביותר התבררה דיי מהר, את הקורנפלקס והביסלי צריך לרסק קצת לפני שאפשר יהיה ממש להשתמש בהם לציפוי. בהתחלה ניסיתי לקווצץ את הביסלי רק קצת אבל אז היה ממש קשה לעטוף היטב את השניצל והתוצאה הייתה מאכזבת ויזואלית, מעטפתית וקולינארית:

image

הקורנפלקס מצידו היה יותר נוח לעטיפה גם בלי יותר מידי ריסוק.

image

מסקנות

התוצר המוגמר היה מאוד טעים בכל הואריאנטים. הייתי קצת מאוכזב לגלות שהביסלי גריל לא שמר על רמת קראנצ’יות יותר גבוהה מאשר הקורנפלקס. התוצאה המוצלחת ביותר בהתקבלה כשערבבתי את פירורי לחם יחד עם אחת התוספות. ככה יש את הטעם המוצלח של השניצל אבל עם טוויסט מגניב (הנה רעיון: יכול להיות דיי מגניב לנסות לעטוף שניצל בטוויסט).

לקינוח הכנתי שניצל אחד עם ציפוי מעורב שמכיל גם קורנפלקס, גם ביסלי וגם פירורי לחם. טעם גן עדן.

image

בתיאבון J

You may also like...

%d bloggers like this: